Grunt to orientacja

Podstawą każdego dobrego gracza jest znajomość niemal każdej mapy, na której toczą się jakiekolwiek rozgrywki. Musimy znać każdy szczegół, który może wpłynąć na przebieg całej rozgrywki. Czasami to właśnie znajomość zaułków na mapie, pozwala nam przeżyć i zabić ostatniego terrorystę, czy też antyterrorystę. Nie ma chyba nic gorszego, niż gracz, który lata po całej mapie szukając „bombsajdu A” i w konsekwencji marnujący cenne sekundy do końca rundy…
[ad#ad-1]
Co prawda znajomość danej mapy przychodzi sama wraz z upływem czasu i ilością rozegranych gier, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami sobie pomogli i szybciej się wszystkiego nauczyli. Najprościej jest oczywiście odpalić counter strike‘a w trybie offline i zwiedzić dokładnie całą mapę, a następnie próbować bezproblemowo i najprostszą z możliwych dróg trafić od obranego przez siebie punktu A, do punktu B. Warto przy tym zapoznać się ze wszystkimi załomami w ścianach, czy też innymi miejscami, w których można się bezproblemowo schować w przypadku późniejszego ewentualnego ostrzału.
Podsumowując, znajomość mapy jest niemniej ważna niż umiejętność poprawnego celowania w przeciwników, czy też umiejętność przewidywania, z której strony mogą nadciągnąć nasi wrogowie.

Tags: , ,

Wtorek, grudzień 22nd, 2009 Poradniki