Rodzaje serwerów(Steam/NonSteam)

Serwery do csa dzielimy między innymi ze względu:

  • na rodzaje typów gry(TP, FFA, 4Fun)
  • na zainstalowane mody(Diablo, BF2, War3, Deathrun, itp)
  • oraz na protokół serwera (o czym w dzisiejszym artykule)


[ad#ad-1]
Do gry w counter strike udostępniane nam są przeróżne serwery publiczne jak i prywatne. Jednak zdarza się tak, iż chcemy wejść na dany serwer lecz wyskakuje nam komunikat o niemożności wejścia na ten serwer. Jest to spowodowane tym, że serwery do counter strike mają zainstalowane różne protokoły: 47 oraz 48.

Najpierw co nieco o pierwszym rodzaju, protokół 47 obsługuje serwery non steam , należy pamiętać, że jest to najpopularniejszy typ serwerów, ponieważ w Polsce nadal panuje ‘piracka’ mentalność i ludzie nie decydują się na zakup oprogramowania STEAM stworzonego przez Valve.
Drugi z protokołów-48- obsługuje serwery dla osób, które zdecydowały się na zakup wspomnianego wcześniej ’steama’, jest to mniejszość- jednak wszystko idzie w dobrą stronę.


Podsumowując- wybór serwera na którym zamierzamy grać musimy zacząć od parametru serwera STEAM lub NONSTEAM, o którym z góry decyduje to jaką aplikację mamy zainstalowaną. Oczywiście są też serwery na które mogą wejść i grać ze sobą gracze obu opisanych wcześniej platform. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie? To pozostawiam wam…;)

Tags: , ,

Środa, grudzień 16th, 2009 Serwery